logo

The Last Kingdom

The Last Kingdom imdb puanı

The Last Kingdom
Devam Ediyor

The Last Kingdom M.S. 9. yüzyılda geçmekte olan The Last Kingdom izle dizisi, İngiltere'nin içerisinde yer aldığı karmaşayı konu almaktadır. Uhtred'in abisi öldürülmüş ve bu ölüm sonrasında ise vaftiz edilerek babasının topraklarının bir numaralı varisi olmuştur. Babasının ordusuyla birlikte abisinin intikamı için Vikinglere büyük bir savaş açan Uhtred, bu savaş sırasında

babasının ölümü nedeniyle büyük bir sarsıntı yaşamıştır. Öte yandan son derece küçük yaşına rağmen Viking lordu tarafından esir alınan Uhtred, daha büyük bir sorunlarla karşılaşacaktır. Uhtred'in amcası, Uhtred'in esir alınması nedeniyle tahta geçer ve Uhtred'i Vikinglerden satın alarak öldürmek ister. Ancak Peder Beocca, Uhtred'in satılmasına izin vermez ve kendi topraklarına götürür. Uhtred Artık Genç Bir Delikanlıdır Uhtred, Vikinglerin elinde yetişmiştir ve artık bir fazlasıyla büyümüştür. Viking lordunun öz oğluymuş gibi sevgi ve ilgi gören Uhtred, Viking lordunun üvey oğlu olarak bilinmektedir. Viking lordu ve ailesi günün birinde öldürülür ve bu olaydan sadece 4 kişi sağ kurtulur. Uhtred, Uhtred'in sevgilisi Brida ve Viking lordunun oğlu ile kızı, bu saldırıdan sağ kurtulan aile fertleridir. Öte yandan Viking lordunun kızı kaçırılmış, Uhtred'in amcasının topraklarına götürülmüştür. Brida ve Uhtred, Uhtred'in hakkı olan toprakları amcasından almak istemektedir ve bu amaç için yola koyulurlar. Ancak kendilerini birden bire Vikingler ile Saksonlar arasında yapılan bir savaşta bulurlar. Vikinglerin, İngiltere'yi işgal etmeleri an meselesidir ve Uhtred ise hakkı olan toprakları alabilmek adına Son Krallığın lideri ile bir görüşme yapmak zorundadır. Ancak lider öldürülür ve krallık Alfred'e kalır. Alfred ise bu savaş ortamında, Uhtred'in kendisine yardım etmesini ister. Bu isteğin yerine gelmesi sonucunda toprakların sahibi olabileceğini Uhtred'e iletir. Bu istek karşısında Uhtred'in Vikingler ve Saksonlar arasında zor bir seçim yapması gerekmektedir. Son derece soluksuz geçen The Last Kingdom dizisini, sitemiz üzerinden yabancı dizi izle seçeneği ile rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Adınız
Mail Adresiniz
Mesajınız

AdminBey 07/07/2017 Yönetici Cevapla

Eksik veya görüntünün gelmediği bölümler için bu yorumun altına ilgili sezon ve bölümü bildirirseniz 1-3 gün içerisinde yüklemesi ve düzeltilmesi yapılır. İstek ve şikayetleriniz için ise ardardaizle@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir, iyi seyirler , iyi eğlenceler dilerim.