logo

Gallipoli

Gallipoli imdb puanı

Gallipoli
Bitti

Gallipoli, Savaş ve tarih türlerinde karşımıza çıkmakta olan Gallipoli izle dizisi, ülkemizi de yakından ilgilendiren Çanakkale destanını konu ediniyor. Avustralyalı yapımcılar tarafından ekranlara taşınan bu dizi, 4 ana karakter üzerinden oluşuyor. 4 yakın arkadaş, Almanlar ile savaşacaklarını sanıp cepheye gönderilirken, adını bilmedikleri bir ülke ile savaştıklarını sonradan anlamaktadırlar.

Avustralyalı gençlerin başında son derece kibirli ve egoist komutanlar bulunmaktadır. Bu komutanlar ise kibirleri ve egoları nedeniyle birçok askerin ölümüne neden olmaktadırlar. Öte yandan 4 yakın arkadaş, cephede çok zorlu bir mücadele içerisinde yer almaktadırlar. Bu genç yaşlarına rağmen cephede asker olan yakın arkadaşlar, korku dolu anlar yaşarken, aynı zamanda da savaşın ne denli zorluklara sebep olduğunu bizzat görmektedirler. ''Gallipoli Mustafa Kemal Atatürk'' , Türk ordusunun başında yer alan Albay Mustafa Kemal, savaş boyunca askeri birçok başarıya imza atarak, düşman askerlerinin geri püskürtülmesi ve savaşın kazanılması konusunda birçok destan yazmaktadır. Albay Mustafa Kemal'in cesareti ve askerlerine vermiş olduğu emirler, savaşın çok daha hararetli geçmesine neden olacaktır. Anzak askerleri, cesur Türk ordusu ve Albay Mustafa Kemal'in akıllıca hamleleri sayesinde çok zor anlar yaşayacaktır. Para için bu savaşın içerisinde yer alan Anzak askerleri, bir anca önce savaşın bitmesini ve barışın sağlanmasını istemektedirler. yabancı dizi izle kategorimizle siz de önemli bir dizi olan Gallipoli'yi izleyebilir ve o dönemin zorluklarını bir de karşı tarafın gözünden görebilirsiniz. Gallipoli izle

Adınız
Mail Adresiniz
Mesajınız

AdminBey 06/07/2017 Yönetici Cevapla

Eksik veya görüntünün gelmediği bölümler için bu yorumun altına ilgili sezon ve bölümü bildirirseniz 1-3 gün içerisinde yüklemesi ve düzeltilmesi yapılır. İstek ve şikayetleriniz için ise ardardaizle@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir, iyi seyirler , iyi eğlenceler dilerim.